Z racji tej, że Ludomir, miał przyjaciół ich na całym świecie, książka jest dwujęzyczna, polsko angielska.
Czytając ją poznajemy niezwykłego człowieka, który maksymę „jesli praca przeszkadza ci w żeglowaniu, to rzuć pracę” potraktował dosłownie. Kochał żeglowanie ponad wszystko, było jego stylem życia, sposobem na życie. Ludek był człowiekiem morza jednocześnie jakby zaprzeczeniem idei jachtingu. Zero szpanu, minimum luksusu, maksimum żeglowania.
Książka napisana jest ciekawie, ponieważ obaj autorzy znali kapitana Ludomira Mączkę bardzo dobrze, spędzili z nim wiele dni w morzu a to znakomicie ułatwia wzajemne poznanie.
Morze bardzo szybko zdziera z człowieka wszelkie maski. Toteż otrzymujemy tu kompletny i prawdziwy obraz legendarnego żeglarza takiego jakim był na prawdę, skromnym, inteligentnym o swoistej filozofi życiowej przyprawionej specyficznym chumorem i ząbkiem czosnku.
W.S.
Wydawca Oficyna In Plus 2008
ISBN 9788389402646
W Książnicy Szczecińskiej odbyło się spotkanie żeglarzy zainspirowane przez Macieja Krzeptowskiego i jego przyjaciół Rotarian.…
Maciej Krzeptowski jest pomysłodawcą i krzewicielem idei zabierania na pokład, czy do samochodu na wspólne…
Pomysł na ten rejs narodził się 24 lutego, w dniu rosyjskiej napaści na Ukrainę. Przyjaciele…
Na pokładzie „Daru Pomorza” w środowe popołudnie 22 września 2021 odbyło się oficjalne wodowanie książki…
Redakcja portalu nowezagle.pl przyznała nagrodę Leonida Teligi wydanej w ubiegłym roku książce Macieja Krzeptowskiego "Trzymam…
Na portalu zeglarski.info ukazał się wywiad Dariusza Olejniczaka z Maciejem Krzeptowskim. Link do tej rozmowy…